Cuma, Ekim 23, 2020

Bir varmış bir yokmuş, çooook uzak bir gezegende mavi bir robot varmış, adı da mavi robotmuş.

Mavi robotun en sevdiği şey uzayı izlemekmiş, her gün renkli robot arkadaşlarına masmavi ve çok uzaktaki gezegeni gösterir, işte bir gün oraya gitmek istiyorum dermiş. Çok uzaktaki mas mavi gezegen bizim yaşadığımız dünyaymış. Gezegenlerin arasında en mavi ve en güzel olan gezegenmiş. Mavi robotun arkadaşları her seferinde mavi robot ile dalga geçer ve mavi gezegene gitmenin imkansızlığından söz ederlermiş. Ama mavi robot asla bu hayalinden vazgeçmez her gece rüyalarında mas mavi gezegene gittiğini görürmüş.

Günler günleri takip etmiş, artık mavi robot tam 5 yaşına gelmiş. Bir akşam babasına bir şey sormak istemiş.

mavi robot: baba mavi gezegene gitmek istiyorum, demiş.

Babası: oğlum mavi gezegen çok uzakta, oraya gitmek çok zor, ama istersen mavi gezegene bir mesaj gönderebiliriz, demiş.

Mavi robot buna çok sevinmiş, düşünüp hangi mesajı göndereceğine karar vereceğini söylemiş babasına. Bir gün sonra renkli robot arkadaşları ile oyunlar oynarken, Mavi robot mavi gezegene babasının yardımıyla bir mesaj gönderebileceğini ve hangi mesajı göndermek konusunda kararsız kaldığını söylemiş, buna renkli robot arkadaşları çok sevinmişler.

Yeşil robot herkes bir mesaj düşünsün, en güzelini seçersin demiş, bu mavi robotun aklına yatmış. Ve tüm robotlar birer mesaj söylemişler.

Kırmızı robot: Mavi gezegende yaşamak istiyorum mesajını vermiş.

Mor robot : Bütün renkler güzeldir mesajını vermek istemiş.

Yeşil robot : Hep mavi kalın, çünkü mavi size çok yakışıyor mesajını vermek istemiş.

Sıra mavi robota geldiğinde, aklıma çok güzel bir fikir geldi demiş, ve arkadaşlarının verdiği mesajlardan ortak bir mesaj gönderebileceğini söylemiş, bu fikir tüm robotların aklına yatmış. Akşam olduğunda babasına mavi gezegene göndermek istediği mesajı söylemiş.

Mavi robot: Siz çok güzel bir gezegensiniz, mas mavi bir ışığınız var, bütün renkler güzeldir ama bu mavi renk size çok yakışıyor. Mesajını göndermek istemiş, babası çok beğenmiş bu mesajı ve mavi robota arkadaşları ile bu kadar güzel bir mesaj hazırladıkları için önce aferin demiş sonra size 5 yıldız veriyorum demiş..

0 Comments

Leave a Comment

Bizi Takip Edin

GOOGLE PLUS

PINTEREST

FLICKR

INSTAGRAM

Etiketler

Reklamlar

img advertisement

Arşiv

RECENTPOPULARTAG

Sosyal Medya