Pazartesi, Ekim 26, 2020

Bir varmış, bir yokmuş, eski zamanlarda yedi tane kızı olan bir kral yaşarmış. Bu kralın kızlarının içlerinde en güzeli en küçük olanlarıymış. Küçük prenses havanın güzel olduğu günlerde gölün kenarında altın topuyla oynamayı çok severmiş.
Yine günlerden bir gün altın topuyla göl kenarında oynarken birden top göle düşüvermiş. Küçük prenses: -” Topum gitti! ” diyerek ağlamaya başlamış. Tam o sırada göl kenarındaki küçük bir kurbağa prensese: -” Benimle arkadaş olursan, yemeğini paylaşır ve geceleri yanında uyuyabileceğime söz verirsen sana topunu getiririm” demiş.

Küçük prenses: -” Tamam” demiş. Fakat kurbağa topu prensese verir vermez prenses hızla oradan koşarak saraya dönmüş. Akşam olduğunda kral ve ailesi sofraya oturmuşlar. Tam o sırada kapıdan bir vıraklama sesi duyulmuş.
Kral: -” Kim o? ” diye sorunca küçük prenses babasına olanları anlatıp kurbağaya verdiği sözü söylemiş.
Kral: -” Söz, sözdür kızım” diyerek kurbağaya sofrada yer verilmiş. Yemek bittikten sonra küçük prenses yatmak üzere odasına gitmek için yerinden kalktığında kurbağa: -” Ben ne olacağım” diye vıraklamış.

Kral kızına : -” Kızım verilen sözlerle ilgili söylediklerimi umarım unutmamışsındır.” diye hatırlatınca küçük prenses kurbağayı alıp odasına götürmüş ve bir köşeye bırakmış.
Kurbağa küçük prensese: -” Beni öpmen gerekli” demiş.
Küçük prenses isteksiz bir şekilde verdiği sözü tutmak için kurbağayı öpüvermiş kurbağa birden yakışıklı bir prense dönüşmüş. Prenses şaşkınlık içerisinde ne olduğunu anlamaya çalışırken prens : -” Korkma, bir cadı beni büyü yaparak kurbağaya dönüştürmüştü ve ancak bu büyüyü bir prenses bozabilirdi. Artık bir kurbağa değilim arkadaş olabiliriz.” Demiş. Uzun yıllar geçmiş Prens ve prenses büyümüşler, evlenip çok mutlu olmuşlar. Onlar ermiş muradına biz çıkalım tahtına…..

0 Comments

Leave a Comment

En Son Paylaşılanlar

Tilki ve Oduncu

Tilki ve Oduncu

22 Ekim 2018
Küçük Deniz Kızı Masalı
Uyuyan Güzel

Uyuyan Güzel

12 Mart 2015
Kurşun Asker

Kurşun Asker

31 Ocak 2016

Bizi Takip Edin

GOOGLE PLUS

PINTEREST

FLICKR

INSTAGRAM

Etiketler

Reklamlar

img advertisement

Arşiv

RECENTPOPULARTAG

Sosyal Medya