Cuma, Ekim 23, 2020

Bir zamanlar küçük bir kız varmış, Bu küçük kız hep kırmızı başlıklı bir pelerin giyermiş. Bu yüzden herkes ona kırmızı başlıklı kız diyormuş.


Bir gün “Kırmızı Başlıklı Kız!” diye seslenmiş kızın annesi. “Büyük annen hala hasta. Hadi giyin de, ona yaptığım şu çöreği götür.”
Kırmızı başlıklı kız: -“Tamam anneciğim demiş elbisesini giymiş, üzerine kırmızı başlıklı pelerinini geçirmiş, başlığı çenesinin altında sıkıca bağlamış ve yola çıkmış. Annesi ona tavşan ormanındaki yoldan ayrılmamasını tembih etmiş. Kırmızı başlıklı kız yolda şarkılar söyleyerek yürüyormuş. Kendi kendine de o ormana niye tavşan ormanı dediklerini hiç tavşan görmediğini düşünüyormuş. Yolda rengarenk bir sürü çiçekler görmüş. -” Biraz anneanneme çiçek toplayayım çok sevinir. ” demiş. Kırmızı başlıklı kız çiçek toplarken yoldan uzaklaştığının farkına varmamış. O sırada çalıların arkasında bir ses duymuş. Önüne bir kurt atlamış. Kırmızı başlıklı kız çok korkmuş ve elindeki sepeti yere düşürmüş. –

Kurt hemen dökülen çörekleri toplayıp kırmızı başlıklı kıza geri vermiş. Kırmızı başlıklı kız kurtun bu dostça hareketine çok şaşırmış. Kurt kırmızı başlıklı kıza:
– “Nereye gidiyorsun? Küçük kız ” diye sormuş,
-“Anneanneme gidiyorum çok hasta ormanın sonundaki sarı evde oturuyor. Bu arada bana herkes kırmızı başlıklı kız der sende öyle diyebilirsin.
Kurt : -“Ben senden önce gidip anneannene haber veriyim sende rahat rahat çiçek topla.” demiş.Bu sırada kurt bir avcının silah seslerini duyup oradan kaçmış.
Kırmızı başlıklı kız kaybolduğunu anlayıp ağlamaya başlamış. Kıza yaklaşan avcı kırmızı başlıklı kızın sesini duyup yanına gelmiş.
-“Burada tek başına ne yapıyorsun küçük kız burası çok tehlikeli bende bir süredir buralarda dolaşan bir kurtun peşindeyim.” demiş. Kırmızı başlıklı kız annesinin sözünü dinlemeyip tavşan ormanındaki yoldan ayrıldığına çok pişmanmış ve avcıya kurtla karşılaştığını söyleyememiş. -“Ormanın sonunda oturan hasta anneanneme çörek götürüyordum. Kayboldum.
-“Seni anneannene bırakıyım o zaman demiş”. Avcı.
>Bu arada kurt kestirme yoldan anneannenin evine gelip kapıyı çalmış.
Anneanne: -“Kim o ? Kurt sesini değiştirip
-” Benim anneanne kırmızı başlıklı kız sana çok lezzetli çörekler ve şifalı bitkiler getirdim.” Anneanne : -“Kapı açık güzel kızım içeri girebilirsin. ”
Kurt açık olan kapıdan içeriye girmiş.Kurt zamanı az olduğu için anneanneyi yiyememiş dolaba kilitlemiş, Biraz sonrada kırmızı başlıklı kız ve avcı anneannenin evine gelmişler. Avcı kırmızı başlıklı kızı anneannesinin evine bırakıp dönmüş. Kız kapıyı çalmış içerden anneannenin sesi gelmiş. -“Kim o ? -“Benim anneanne kırmızı başlıklı kız ”
-“Kapı açık güzel kızım içeri girebilirsin. Kırmızı başlıklı kız içerden gelen sesin anneannesinin sesine hiç benzemediğini ama hasta olduğu için sesinin böyle çıkabileceğini düşünüp kapıdan içeri girmiş. Kurt anneannenin geceliğini giyip başlığını ve gözlüklerini takmış yatakta yatıyormuş.Kırmızı başlıklı kız kendisini tanımasın diye ve içerisi karanlık olsun diye bütün perdeleri kapatmış. Kurt: -” Buralara kadar gelip bana yiyecek getirdiğin için teşekkür ederim. Yaklaşta seni seveyim.” demiş. Kırmızı başlıklı kız sepeti kenara bırakmış ama yatağa fazla yaklaşmamış. Çünkü anneannesi ona farklı görünüyormuş.
-“Senin kolların niye bu kadar uzun anneanne” ?
-“Seni daha iyi kucaklamak için ”
-“Kulakların neden bu kadar büyük ? Peki ”
-“Seni daha iyi duyabilmek için
-“Gözlerin niye bu kadar kocaman? Peki ”
-“Seni daha iyi görebilmek için
-“Dişlerin niye bu kadar uzun ve sivri anneanne?
Kurt “Seni daha iyi yiyebilmek için” demiş ve yataktan fırlayıp kırmızı başlıklı kızın üstüne atlamış. Kırmızı başlıklı kız o anda onun yolda karşılaştığı kurt olduğunu anlayıp bağırmaya başlamış
-“İmdaaaat yardım edin. ” Avcı kırmızı başlıklı kızın bağırmalarını duyup hemen eve koşmuş ve kapıdan içeri girerek kurtu yakalamış. -“Nihayet seni yakaladım. İşte artık elimdesin.” demiş. Anneannesini hemen kilitli kaldığı dolaptan kurtarmışlar.
Kırmızı başlıklı kız avcıya teşekkür etmiş. Avcı : -“Bir şey değil ama bir daha sakın annenin sözünden dışarı çıkma” demiş. Anneanne kırmızı başlıklı kızın getirdiği çörekleri yemiş, şifalı bitkileri kaynatıp suyunu içmiş ve hemen iyileşmiş. Kırmızı başlıklı kız bundan sonra kimsenin sözüne kanmayacağına dair anneannesine söz vermiş. Eve dönmek için yola çıkmış. Ormanda neşe içinde şarkılar söyleyerek evine dönerken tavşanların saklandığı yerden çıktıklarını tavşanlarla dolu cıvıl cıvıl bir orman olduğunu görmüş.

0 Comments

Leave a Comment

En Son Paylaşılanlar

Orman Perisinin Gülleri
Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler
Hansel ve Gratel

Hansel ve Gratel

21 Mart 2018
Güvercin ile Karınca

Bizi Takip Edin

GOOGLE PLUS

PINTEREST

FLICKR

INSTAGRAM

Etiketler

Reklamlar

img advertisement

Arşiv

RECENTPOPULARTAG

Sosyal Medya