Pazartesi, Ekim 26, 2020

Bir varmış bir yokmuş. Çok çok uzaklarda bir orman köyünde güzel mi güzel küçük bir kız ailesi ile birlikte yaşarmış. Bu küçük kıza annesi kırmızı başlıklı bir pelerin hediye olarak almış. Küçük kız bu pelerini çok sevmiş ve üstünden çıkarmaz olmuş. Artık herkes onu bu kırmızı başlığı olan pelerin ile gördüğü için ona Kırmızı Başlıklı Kız demeye başlamış.

Günlerden bir gün Kırmızı Başlıklı kızın büyükannesi rahatsızlanmış. Çok hasta olmuş. Bütün gün yatağında yatıyor hiç kalkmıyormuş.

Kırmızı Başlıklı kızın annesi: “Kırmızı Başlıklı Kız!”  diye seslenmiş.

Kırmızı Başlıklı Kız: – “Efendim Anneciğim!” demiş.

Anne: – “Az önce Büyükannen için yapmış olduğum çöreklerden ona götürebilir misin?” demiş.

Kırmızı başlıklı kız bu habere çok sevinmiş ve “Tabii ki anne memnuniyetle ” şeklinde cevap vermiş.

Bunun üzerine Kırmızı başlıklı kız pelerinini giymiş ve kırmızı başlığını başına geçirmiş. Annesinin, Büyükannesi için hazırladığı sepeti koluna takmış ve yola çıkmaya hazırmış.

Annesi, Kırmızı Başlıklı Kız’a, “Büyükannenin evine giderken Tavşan Ormanı’ndaki yoldan sakın ayrılma! Çok dikkatli ol. Yabancılarla asla konuşma ve fazla oyalanmadan Büyükannenin yanına gidip gel” diye bir güzel nasihat etmiş.

Kırmızı Başlıklı Kız: “Olur Anne. Ayrılmam.Söylediklerini de tutarım.” diye cevap vermiş. Annesini öperek vedalaşmış.

Kırmızı Başlıklı Kızın Büyükannesi Orman içerisinde bulunan Kulübesinde yaşıyormuş. Bu ormanın adı da Tavşan Ormanıymış ama içinde hiç tavşan yokmuş.

Kırmızı başlıklı kız annesine verdiği sözü tutarak orman içerisinde yürümeye başlamış. Bir taraftan ormandaki rengarenk çiçeklere, kelebeklere bakıyormuş. Bir ara aklından “Büyükanneme bir demek çiçek toplayıp götüreyim” diye geçmiş ve orman yolundan ayrılarak çiçek
toplamaya başlamış. Çiçekleri toplarken çalıların arkasından bir ses duymuş. Kırmızı başlıklı kız önce korkmuş.

Ardından cesaretini toplamış ve “Orada Kim Var?” diye seslenmiş. Çalıların arkasından bir kurt çıkmış. Kurt çıkınca Kırmızı Başlıklı Kız çok korkmuş az kalsın elinde bulunan sepeti düşürecekmiş. Ama kurt hiç saldıracak gibi ve korkunç görünmüyormuş. Kurt, Kırmızı Başlıklı
Kız’a: “Nereye gidiyorsun küçük tatlı kız” demiş.

Kırmızı Başlıklı Kız: – “Büyükanneme gidiyorum.
Büyükannem de Tavşan Ormanı’nın sonunda ki evde oturuyor. Biraz rahatsızlanmış. Bende ona sepetimde annemin pişirdiği çörekleri götürüyorum.” demiş. Sonra da Kırmızı Başlıklı Kız, Kurda “Bu arada benim adım ‘Küçük Kız’ değil, ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ ” demiş.

Kurt: – “Özür dilerim. Bilmiyordum adını.” demiş ve ardından da Kırmızı Başlıklı Kıza bir teklifte bulunmuş: “Ben koşarak
büyükannenin yanına gideyim. Senin yolda olduğunu söyleyeyim. Sende oyalanmadan hemen büyükannenin evine gel” demiş.

Kurt hızlı bir şekilde Kırmızı Başlıklı kızın yanından ayrılmış. Çünkü Tavşan Ormanı’nda bir oduncu dolaşıyormuş. Bu nedenle
de Kırmızı Başlıklı kıza orada bir şey yapmamış. Çünkü ona saldırsa kız bağıracak. Oduncu da ona yardıma gelecekmiş. O nedenle böyle bir riske girmemiş.

Kırmızı Başlıklı kız ise çiçekleri toplayarak, kelebeklerin peşinden koşarak yolda yavaş yavaş ilerleyerek Büyükannesinin evine doğru gidiyormuş. Kurt ise ormanın içerisinden kestirme yolları kullanarak Büyükannenin evine ulaşmış. Kapıyı çalmış.  Yaşlı ve hasta olan büyükanne: “Kim O!” diye seslenmiş.

Dışarıda olan kurt sesini değiştirerek,“Benim büyükanne, Kırmızı Başlıklı Kız. Sana annemin yaptığı çöreklerden getirdim.” demiş.

Büyükanne: “Kapı açık güzel kızım” demiş. Kurt hemen içeri girmiş. Yaşlı kadını hiç çiğnemeden bir çırpıda yutmuş. Çünkü kurt günlerdir açmış. Bu açlıkla birlikte büyükanneyi çiğnemeden hemencecik yutuvermiş.

Kırmızı Başlıklı Kız gelmeden, Kurt Büyükannenin elbiselerini, gözlüğünü ve başörtüsünü  giymiş ve yatağa uzanmış. Bir süre sonra Kırmızı Başlıklı Kız gelmiş ve kapıyı çalmış.

Kurt yatakta, sesini büyükannenin sesine benzeterek “Kim O!” diye seslenmiş.

Kırmızı Başlıklı Kız: “Benim. Büyükanne. Kırmızı Başlıklı Kız!” diye cevap vermiş.

Kurt: “Kapı açık güzel kızım. İçeriye girebilirsin.” demiş.

Kırmızı Başlıklı Kız, büyükannesinin sesinde bir gariplik olduğunu hissetmiş, ama hasta olduğu için böyle çıkabileceğini
düşünmüş ve kapıyı açarak evin içerisine girmiş.

Kırmızı Başlıklı Kız içeri girince Kurt yorganı kafasına kadar çekmiş. İçerisi de karanlık olsun diye evin tüm
perdelerini kapatmış ki Küçük kız onu tanımasın.

Kurt, Kırmızı Başlıklı kıza; “Güzel kızım elindeki sepeti masaya bırak da yanıma gel” demiş.

Kırmızı başlıklı kız elindeki sepette bulunan çörekleri yatağın yanında bulunan masanın üzerine bırakmış. Ama hemen büyükannesinin yanına gitmemiş. Çünkü bir tuhaflık varmış. Büyükannesi her zamankinden farklı görünüyormuş.

Kız: “Büyükanne neden kolların bu kadar büyük?” diye sormuş.

Kurt: “Seni daha iyi kucaklayabilmek için güzel kızım” demiş.

Kız: “Peki kulakların neden büyük?” diye sormuş.

Kurt: “Seni daha iyi duyabilmek için güzel kızım” demiş.

Kız: “Peki gözlerin neden kocaman?” diye sormuş.

Kurt: “Seni daha iyi görebilmek için güzel yavrum” demiş.

Kız: “Peki dişlerin niye bu kadar sivri?” diye sormuş.

Kurt: “Seni daha iyi yiyebilmek için” Demiş ve yataktan fırlamış.

Kırmızı başlıklı kız bakmış ki bu kendisinin yolda karşılaştığı kurt. Çok korkmuş ve çığlıklar atarak başlamış kurttan kaçmaya. Ama kırmızı başlıklı kız daha fazla kaçamadan Kurt kızı yakalamış.

Kurt: “Demek ki benden kaçabileceğini düşündün. Şimdi senide Büyükannen gibi yiyeceğim” demiş.

O sırada ormanda bulunan bir oduncu, sesleri duymuş ve hemen büyükannenin kulübesinin yanına gelmiş bakmış ki, kurt kırmızı
başlıklı kızı yakalamış tam yiyecekken Oduncu elinde bulunan odun ile kurdun kafasına vurmuş ve kurt orada hemencecik ölmüş.

Kırmızı Başlıklı Kız, Oduncuyu görünce çok sevinmiş. Başından geçen olayları anlatmış. Oduncuya Kurdun Büyükannesini yediğini
söylemiş. Oduncuda dikkatlice Kurdun karnını açmış. Büyükanne’yi kurdunkarnından çıkarmış. Büyükannesi hala sapa sağlammış.

Kırmızı Başlıklı Kız, Büyükannesini görünce çok sevinmiş. Ona hemen sarılmış. Oduncuya kendilerini kurtardıkları için çok
teşekkür etmişler.

Kırmızı Başlıklı Kız’da bundan sonra Tavşan Ormanı’ndan geçerken dikkatli olması gerektiğini,  annesinin sözünden çıkmaması
gerektiğini ve yabancılarla konuşmaması gerektiğini anlamış.

Kırmızı Başlıklı Kız evine dönerken Tavşan Ormanı’ndaki tavşanlar saklandıkları yerlerden çıkmış ve yine eskisi gibi
tavşanlarla dolu bir orman haline gelmiş.

0 Comments

Leave a Comment

En Son Paylaşılanlar

Pinokyo Masalı

Pinokyo Masalı

26 Şubat 2018
Uyumak İstemeyen Zürafa | Uyku Masalı
Aç Gözlü Kedi

Aç Gözlü Kedi

30 Haziran 2014
Karlar Kraliçesi

Karlar Kraliçesi

22 Mart 2018

Bizi Takip Edin

GOOGLE PLUS

PINTEREST

FLICKR

INSTAGRAM

Etiketler

Reklamlar

img advertisement

Arşiv

RECENTPOPULARTAG

Sosyal Medya